Puanınla değil hayalinle üniversite bursu kazan

Sozcu - 9 Temmuz 2015
img

Puanınla değil hayalinle üniversite bursu kazan

2015 Lisans Yerşleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre üniversiteler tercih maratonu son hız devam ediyor. Burs konusunun tartışma konusu olduğu bugünlerde, Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerine yeni bir fırsatla burs kazanma imkanı sunuyor. ‘’İstanbul’un kalbinde bir dünya üniversitesi’’ sloganıyla dünyanın farklı ülkelerinde kampüsler açan Türkiye’nin ilk global üniversitesi BAU’nun adaylara tercih döneminde de burs kazanmalarını sağlayacak bir sistemin adı: Apply BAU… Bahçeşehir Üniversitesi’nin (BAU), geçtiğimiz yıl ilk defa Mühendislik Fakültesi ile başladığı Apply BAU modelinde adaylar yeteneklerine uygun bölümü gerçek anlamda seçebilirken, aynı zamanda üniversite de gelecekteki öğrencilerini tanıma ve seçme olanağı yakalıyor.

Apply BAU’dan faydalanabilmek için aranan tek şart; aday öğrencilerin başvuruları esnasında kişisel özelliklerini, hayallerini, projelerini, sosyal sorumluluk alanında neler yaptıklarını ve hangi bölümü neden istediklerini anlatmaları… Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın yeni eğitim modelini şu sözlerle anlatıyor: ‘’ Türkiye’de yılda bir kez yapılan üniversiteye giriş sınavına müracaat eden her dört öğrenciden biri, halihazırda herhangi bir üniversitede okumakta. Ülkemizde mezun olanların çoğu alanı dışı bir işte çalışmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi olarak üniversite eğitimi almak isteyen gençlerimizin yeteneklerine uygun bir programda okuyabilmeleri için Apply BAU projesini başlatmış bulunuyoruz.’’


ApplyBAU 2024-2025

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 11. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university