Kurum Dışı Yatay Geçiş Burs Başvurusu Nedir?

Kurum Dışı Yatay Geçiş Burs Başvurusu Nedir?

Yatay geçiş burs başvuru formunu dolduran öğrencilerin, başvuru dosyaları burs komisyonuna gönderilir. Değerlendirme sonucu öğrencileri en kısa sürede bildirilir. ApplyBAU üzerinden yapılan başvuru yatay geçiş burs başvurusudur. Resmi geçiş başvurusu değildir.

Resmi geçiş başvuruları online olarak https://bau.edu.tr/blogs/tr/5791-ogrenci-isleri-daire-baskanligi linkinden öğrenci işleri daire başkanlığına yapılmaktadır.

Uluslararası diplomalara sahip öğrenciler aşağıdaki koşulları sağladığı takdirde ApplyBAU’dan almış oldukları bursu uluslararası diploma bursu sıra ile uygulanarak birleştirilir. Türkiye’deki liselerden mezun olup Uluslararası Diplomalara (IB, Abitur, vb) Sahip Olanlar IB diploma notu 24 ve üzeri olanlara (Öğrencilerin diplomaları veya eşdeğer belge ile başvurmaları gerekmektedir.)

  • ABİTUR diploma notu 2,0 veya daha iyi olanlara
  • MATURA diploma notu 2,0 veya daha iyi olanlara
  • MATURİTA diploma notu 80 ve üstü olanlara
  • Türkiye’deki İtalyan Liseleri tarafından verilen ve İtalya Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl onaylanan müfredat gereğince İtalya’da bulunan lise diplomaları ile aynı denkliğe sahip en az 60 diploma notu olanlara
  • Fransız Bakaloryası diploma notu en az 10 olanlara
  • Türkiye’deki liseler tarafından verilen ve Fransız Bakaloryası ile denk en az 60 diploma notu olanlara
Nasıl Başvuru Yapılır?

Burs başvurusunda bulanacak öğrenciler, www.applybau.com web sitesine girip Mavi renk ile belirtilmiş "Yatay Geçiş" butonuna tıkladıktan sonra kayıt oluşturmalıdırlar. Kayıt sonrası telefona gelen kod ile başvuru süreçlerine devam edebilirler. Aktivasyonu tamamlayan öğrenciler, başvuru formunda yer alan bilgileri eksiksiz olarak doldurmalıdırlar.

Resmi geçiş koşulları ile ilgili detaylı bilgi için:
https://bau.edu.tr/blogs/tr/5791-ogrenci-isleri-daire-baskanligiYatay Geçiş Burs Başvuru Yap


Basında ApplyBAU
/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university