Sıkça Sorulan Sorular

2021 ÖSYS’ye girecek tüm aday öğrenciler ApplyBAU’ya başvuruda bulunabilir.
ApplyBAU kabulü ile kazanılan burs adayların sadece eğitim ücretini kapsar. Adayların, ApplyBAU kabulü ile aldığı burslar ÖSYM Bursu niteliğinde olup 7 yıl boyunca geçerlidir.
Aday öğrenci kendisini iyi tanıdığını düşündüğü herhangi bir öğretmeninin iletişim bilgisini referans öğretmeni olarak belirtebilir. Referans öğretmenin, öğrencinin şu an eğitim gördüğü kurumdan olmak gibi bir zorunluluğu yoktur.
Adayın ApplyBAU başvurusu sonucunda aldığı “kabul mektubu” ve kabul mektubunda yer alan burs oranlarından faydalanabilmesi için 2021 ÖSYS’de ilgili sınavlara girmiş ve kabul mektubunda yazılan bölümlerden herhangi birine “burssuz” kontenjandan yerleştirilmiş olması gerekmektedir. Aday, kabul mektubunda yer alan bölümlerden hangisine yerleştiyse o bölüm için kabul mektubunda yer alan burs geçerli olur. Kabul mektubunda yer alan bölümler harici bir bölümde burs kullanılamaz.
ApplyBAU kabul gönderiminde herhangi bir kontenjan sınırlandırması yoktur. 2021 ÖSYM Tercih Kılavuzunda yer alacak olan ve ApplyBAU’nun uygulandığı bölümlerin “burssuz” tüm kontenjanları ApplyBAU için geçerlidir. ApplyBAU sistemi kapsamında adaylar Yürütme Kurulu kararlarına göre 0 ile 100 arasında herhangi bir yüzdelik burs oranı ile kabul alabilirler.
Başvurulan her bölüm için, başvuru formu ayrı Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirilir ve nihayetinde Yürütme Kurulu tarafından her bölüm için kabul sonucunun burs oranı belirlenir. Başvuran adayların başvurusuna bağlı olarak tüm bölümler için aynı ya da farklı oranda burslar belirlenebilir.
Adayların başvuru formları Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenir ve sonrasında Komisyon tarafından belirlenen adaylar mülakat görüşmesine çağırılır. Mülakat görüşmesi gerekli görülmeyen adaylara Yürütme Kurulu kararı ile kabul durumu ve burs oranları kabul mektubu ile belirtilir. Mülakata çağırılan adaylara ise yüz yüze görüşmeleri sonrasında Yürütme Kurulu kararı ile kabul durumu ve burs oranları yine kabul mektupları ile belirtilir.
Yabancı uyruklu aday öğrencilerin ApplyBAU’dan faydalanmaları için 2021 ÖSYM tarafından uygulanan sınavlara girmeleri ve ApplyBAU koşullarını yerine getirmeleri gerekir. Ancak yabancı öğrenci kontenjanından yararlanarak BAU’ya yerleşmek isteyen adaylar BAU Global Ofisinden Future Student altında sınavsız olarak başvuruda bulunabilirler.
ApplyBAU başvurusu sırasında kayıt oluşturduğunuz e-mail adresinize sonuçların açıklandığı bilgisi gönderilir. Adaylar başvuru yaptıkları sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaptıklarını kabul sonuçlarını görüntüleyebilirler. Aynı zamanda, adaylar kabul aldığı durumda ikamet adreslerine kabul mektupları gönderilir. Adaylar, e-mail adreslerinden ve ApplyBAU duyuru kanallarından sonuçlarını takip etmekle yükümlüdürler.
Eğer aday öğrencinin göndermiş olduğu başvuru henüz değerlendirme aşamasına geçmediyse üzerinde düzenleme talep edilebilir. Aday öğrenciler düzenleme talebi için web sitemizde yer alan iletişim formunu doldurabilir ya da applybau@cco.bau.edu.tr adresine mail atabilirler.
Müzik ve sahne sanatları bölümlerimize ApplyBAU sistemi üzerinden başvuru alacağız. Ön değerlendirme yapıldıktan sonra bu bölümlere başvuru yapan öğrenciler görüşmelere çagırılacak sonrasında bursları belirlenecektir. Görüşmelere katılmak ve burstan faydalanmak için TYT puanının 150 ve üzerinde olması gerekmektedir. Tüm değerlendirmeler yapıldıktan sonra açıklanacak asil ve yedek listeler üzerinden öğrenciler kayıt gerçekleştirebileceklerdir.


Basında ApplyBAU

ApplyBAU 2019 - 2020

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 7. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university
ApplyBAU'ya Sor