Bahçeşehir’in Apply BAU uygulaması büyük ilgi gördü

Sozcu - 10 Temmuz 2014
img

Bahçeşehir’in Apply BAU uygulaması büyük ilgi gördü

DÜNYANIN saygın üniversitelerinde uygulanan Admission(Başvuru-Kabul) sistemi, Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) tarafından hayata geçiriliyor. Üniversite adaylarının sınav puanlarından önce kişisel özelliklerinin, yeteneklerinin, proje, istek ve daha da önemlisi hayallerinin önem kazandığı model, adaylara sınavdan once üniversiteli olma imkanı yaratıyor. ‘Aply BAU’ adı verilen modele, adaylar internet üzerinden başvuru yaparak dahil olabiliyor. Apply BAU’ya bu yıl üniversite sınavına girecek lise öğrencileri ve lise mezunlarının yanı sıra herhangi bir üniversitede okuyan ancak tekrar sınava girecek adaylar da başvurabiliyor.

Nasıl başvuru yapılır?

Bu yıl ilk kez BAU’da uygulanacak Apply Bau modeli, ilk aşamada mühendislik ve tıp fakültelerinde hayata geçirilecek. Adaylar başvurularını yalnızca bu fakültelerde yer alan bölümler için yapabilecek. Önümüzdeki yıldan itibaren de diğer fakülte ve bölümlerde Apply BAU sistemi uygulanacak. Apply BAU’ya dahil olmak isteyen adayların başvurularını 15 Temmuz 2014’e kadar www.applybau.com adresinden yapmaları gerekiyor.

Model nasıl işleyecek?

Başvuru yapan ve ‘’kabul belgesi’’ alan adaylar, ÖSYM tarafından Bahçeşehir Üniversitesi’nde ilgili bölüme yerleştirilmesi durumunda Apply BAU aracılığıyla kazandığı burs ile eğitimine başlama hakkı kazanıyor. Bahçeşehir Üniversitesi tarafından başvuruları değerlendirilen ve yeterli bulunan adaylara ‘’Kabul Mektubu’’ gönderilecek. Kabul mektubunda öğrenciler için uygun görülen burs miktarı da yer alacak. Türkiye Eğitim Sistemi şartlarında yasal zorunluluk olarak ÖSYM’ye giren öğrenciler ilgili puan türünde barajı geçip ‘’burssuz’’ bölümü tercih ettiklerinde, ‘’Kabul Mektubu’’nda yer alan bursu kullanarak BAU’ya kaydını yaptıracak.


ApplyBAU 2024-2025

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 11. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university