ApplyBAU ile hayaliniz bursunuz olsun

Olay - 21 Aralik 2014
img

ApplyBAU ile hayaliniz bursunuz olsun

Dünyada ‘Admission’ (Başvuru-Kabul) adı ile birçok ünversitede uygulanan ve Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) tarafından hayata geçirilen ApplyBAU sistemi ile üniversite adayları, sınav puanlarından önce kişisel özellikleri, yetenekleri, projeleri ve en önemlisi hayalleri ile üniversite kapılarını aralıyor.

ApplyBAU ile öğrenciler, üniversite sınavında aldıkları puanlardan bağımsız olarak hayalindeki bölüme yerleşme şansı yakalıyor. Adaylar yeteneklerine uygun bölümü gerçek anlamda seçebilirken, üniversiteler de gelecekteki öğrencileri tanıma ve seçme şansı yakalıyor. Türkiye’de ilk ve tek olarak BAU’da uygulanan ApplyBAU modeli, mühendislik ve iletişim fakültelerinde uygulanıyor.

ApplyBAU’ya başvurmak iteyen adaylar, www.applybau.com adresine bilgilerini bırakabiliyor. Başuru yapan ve ‘kabul belgesi’ alan adaylar, 2015-2016 öğretim yılında, ÖSYM tarafından BAU’ya yerleştirilmeleri durumunda elde ettikleri burs oranıyla eğitime başlama hakkı kazanıyor.


ApplyBAU 2024-2025

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 11. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university