BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

Milliyet - 14 Temmuz 2014
img

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

  1. Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), bir şehir üniversitesi. Hem Beşiktaş hem Galata kampüslerimizle İstanbul’un merkezinde ve yaşamdan kopmadan bir üniversite eğitimi alma olanağı mevcut. ‘Kampüsüm Dünya’ anlayışıyla öğrencilerimizin Berlin. Toronto, Washington D.C, Silikon Vadisi, Roma, Hong Kong gibi dünyanın farklı noktalarındaki kampüslerimizde deneyim yaşama şansları da var. Birden fazla şirketle oluşturduğumuz CO-OP sistemimizle öğrencilerimiz üniversite ile iş hayatını birlikte yaşama imkanına sahip oluyorlar.
  2. Tüm bölümler.
  3. ÖSYS tarafından sağlanan bursların yanı sıra BAU tarafından geliştirilen üniversiteye girişte yeni model ‘ApplyBAU’ aday öğrencilerin kişisel özelliklerini, hayallerini, projelerini değerlendirerek BAU Mühendislik ve Tıp fakültelerinde, sınav puanı dikkate alınmadan çok özel burs imkanları veriyor.
  4. Erasmus ile 20 ülkede 109 yükseköğretim kurumu ve Exchange ile 23 ülkede 50 yükseköğretim kurumu ile anlaşmaların yanı sıra BAU, yurtdışı eğitim olanakları da sağlıyor. BAU öğrencileri, Amerika Birleşik Devletleri’nin teknoloji üssü Silikon Vadisi ve başkent Washington D.C., Kanada’da Toronto’da, Almanya’da Berlin ve Köln’de, İtalya’da Roma’da ve Hong Kong’da yer alan kampüslerinde uluslararası deneyim kazanıyor. Ayrıca, ABD’de Stanford, George StateÜniversiteleri, William Mitchell College of Law ve South Texas College of Law, Almanya’da Regensburg, Freiburg ve Bremen Üniversiteleri, İngiltere’de Kent Üniversiteleri ile ikili anlaşmalar bulunmakta.
  5. BAU, üniversiteyle iş dünyasının buluştuğu, 21.yüzyılın eğitim modeli CO-OP’u uyguluyor. Bu dönem 5.yılını dolduran ve ‘Kampüsüm İşyerim’ anlayışıyla hayata geçirilen CO-OP eğitim modeli kapsamında BAU öğrencileri henüz üniversite sıralarında iken gerçek bir iş deneyimi yaşama şansını yakalıyorlar. BAU’nun yerli ve yabancıbini aşkın şirketle yaptığı işbirliği sayesinde öğrenciler yaz aylarında tam zamanlı; kış aylarında ise yarı zamanlı çalışarak mesleki deneyim ediniyor.


ApplyBAU 2024-2025

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 11. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university