Üniversiteye girişte sanal model

Ekonomi - 24 Subat 2014
img

Üniversiteye girişte sanal model

ApplyBAU adı verilen modele adaylar, www.applybau.com internet sitesi üzerinden başvuruyaparak sisteme dahil olabiliyor.

GELİŞMİŞ ÜLKELER KULLANIYOR

ApplyBAU’ya bu yıl üniversite sınavına girecek olan adaylar ile herhabgi bir üniversitede okuyan ancak tekrar sınava girecekler başvurabiliyor. Bahçeşehir Üniversitesi tarafından başvuruları değerlendirilen ve yeterli bulunan adaylara “Kabul Mektubu” gönderilecek. BAU Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın “Yaptığımız incelemelerde, gelişmiş ülkelerin önde gelen prestijli üniversitelerinde, kendilerine özgü bir öğrenci kabul sistemi olduğunu ve başarılı sonuçlar aldığını gördük” dedi.

APPLYBAU SİSTEMİ NASIL İŞLEYECEK?

Türkiye’de her yıl 500 bin öğrencinin üniversitede okuduğu halde tekrar sınava girdiğini söyleyen Bahçeşehir Mütevelli Heyet Başkanı Enver Yücel, “Bunu ABD üniversiteleri çözmüş. Bizim gençlerimiz yanlış bölümlerde hem okuyup hem de çalışırken mutsuz. Bu sistemle sınav öncesi fırsat sunuyoruz” diye konuştu.


ApplyBAU 2024-2025

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 11. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university